Szelepcsényi István és társai bűnügye
1950-ben a Budapesti Fővárosi Bíróság Szelepcsényi Istvánt és 11 társát szervezkedésért és diverziós cselekmények kísérletéért különböző időtartamú börtönbüntetésre ítélte. Büntetésüket a Ceglédi Fiatalkorúak Fogházában töltötték. A büntetőintézetben Szelepcsényi kezdeményezésére az elítélt társaik bevonásával szintén létrehoztak egy szervezkedést, amit néhányan az 1953-as szabadulásuk után folytattak. Ebben Szelepcsényi nem játszott még vezető szerepet, mivel pár hónap múlva behívták katonai szolgálatra. Az 1956.